//Kırmızı Mutfak Dekorasyonu 2017

Kırmızı Mutfak Dekorasyonu 2017

Mutfağında tutku ve sıcaklık olması ister misiniz? Kırmızı mutfak dekorasyon fikirleri sayesinde bu gerçek bir rüya olabilir. Kırmızı renk, günümüzde mutfak dekorasyonunda sıklıkla kullanılan ve mutfak havası ve sıcaklık üzerinde olumlu bir etki yaratan bir dekorasyon konseptidir.

Kırmızı mutfak dekorasyonunun fikirleri arasında mutfağınızın mutfağında önemli bir yeriniz var demektir. Eğer büyük bir mutfağınız varsa, özellikle mutfak dolaplarında kırmızı renk kullanabilirsiniz. Bu büyük mutfaklarda kullanılan kırmızı renkli dolaplar sayesinde mutfağınızın sıcak ve tutkulu görünmesi daha kolaydır. Ayrıca, metrekarenin geniş olması nedeniyle mutfakta hava olmaz

Kırmızı renklerin ağır olduğu mutfaklarda mutfağını kırmızı renkle süsleyemezsiniz. Kesinlikle kırmızı renkle uyumlu beyaz, yeşil, siyah ve gri tonları ve tonları da içermelisiniz. Bu kırmızı renk, yoğun kullanımda ortaya çıkacak havayı kaldırarak mutfağınızın cazibesini artıracaktır. Peki, bu renkleri nereden kullanabilirsin? Yer karolarını beyaz veya gri olarak tasarlayabilirsiniz. Bu, kırmızı dolaplar ile mükemmel uyum sağlayacaktır. Beyaz tonlanmış duvarlarla ve yeşil duvarlarla yapılmış mutfaklarda kullanılan kırmızı dolaplar, mutfak dekorasyonundaki eğilimler arasındadır

Kırmızı mutfak dekorasyon fikirleri arasında, aydınlatma türleri dikkat etmeniz gereken noktalardan biri. Aydınlatmanın şekli mutfağınızın dekorasyon kalitesini ortaya çıkaran niteliklere sahip olmalıdır. Bu nedenle, bir ada tezgahı bulunan bir mutfağınız varsa, genel aydınlatma ve lokal aydınlatma olarak iki aydınlatma grubu seçmenizi öneririm. Kolye avları ve spot ışıkları genel aydınlatmada kullanılabilir. Özel bir bölge tarafından aydınlatıldığında ada sayacını ve mutfak tezgahını ayrı ayrı aydınlatabilirsiniz. Ada sayacı için durak avizesi için LED aydınlatma ve bu aydınlatma için mutfak tezgahını seçmek iyi bir fikirdir. Işıklandırıldığında ışığın yoğunluğunu ve kalitesini ayarlayabileceğiniz bir sisteminiz varsa, mutfağınızda daha uygun ışık yakalayabilirsiniz.


Küçük bir mutfağa sahip olanlar için, kızarıklığın o derece yaygın olduğu mutfakları önermiyoruz. Bunun yerine, beyaz ve kırmızı tonların eşit paylaşıldığı mutfaklar dekorasyona daha doğru bir yaklaşım olacaklarını düşünüyoruz. Bu ortamı elde etmek için mutfak dolaplarını beyaz renkle kaplayabilirsiniz. Mutfaktaki küçük aksesuarların yardımıyla kullanacaksın, kırmızı mutfak dekorasyon fikirleri de açığa çıkacak. Mutfak aksesuarlarını değil aynı zamanda kırmızı perdeleri veya mutfak gereçlerini kullanacağınız kırmızı tonları sayesinde çok hoş bir kırmızı mutfak dekorasyonu alabilirsiniz

Büyük veya küçük mutfaklarda kullanılan kırmızı arka plan rengi sayesinde, mutfaktaki kırmızı renk sıcaklığını yansıtmak da mümkündür. Mutfağınızı nemlendirmek için kırmızı döşeme renginde ve beyaz mutfak dolaplarında kırmızı mutfak dolapları seçmenizi öneririz. Bu mutfaktaki mutfak aksesuarlarının kırmızı rengi nedeniyle, mutfağın renk efektini yaymak mümkündür.

Kırmızı mutfak dekorasyonu, mutfağınızda kullandığınız gibi mutfağınız için önemli bir tamamlayıcı dekorasyon aracı olacaktır. Diğer alanlarda kullandığınız renk dağılımına bağlı olarak kırmızı veya beyaz sandalyeler tercih edilebilir. Bunlardan başka bir renk seçmek isterseniz ahşap renkli sandalyeler bu tür mutfaklarda en sık kullanılan dekorasyon çözümleridir.

Mutfak perdeleri, kırmızı mutfak dekorasyon fikirlerinde önemli bir yere sahiptir. Perdelerin rengi de genel mutfak rengiyle dengelenmesi için seçilmelidir. Aksi takdirde dekorasyonun kalitesi düşecektir. Gün ışığından daha fazla yararlanmak için mutfaktaki ince perdelerden daima yararlanmanızı öneririz.